Seznam produktů podle značky Parfums de Marly

Parfums de Marly

Francouzská společnost Parfums de Marly, založená v roce 2009 Julienem Sprecherem, je luxusní niche parfumérní značka ohromující představivost svými „firemními“ výraznými a silnými vůněmi, které jsou ztělesněním přepychového a moderního způsobu života, zároveň si však uchovávající stopy francouzské elegance, ducha a parfumérní tradice francouzského královského dvora 18. století. 


Parfums de Marly

Château de Marly и Louis XV.

V době vlády Ludvíka XV. nesmělo na královském dvoře nikdy chybět velké množství květin, ovoce a nejrůznějších exotických esencí. Komnaty krále na zámcích ve Versailles a Marly, kde rád trávil svůj volný čas, musely být vždy vyzdobeny mnoha kyticemi a nádobami s ušlechtilými vůněmi. Vytváření vůní bylo v té době módní a nejen parfuméři, ale i mnozí dvořané a zástupci šlechty, měli doma vlastní „parfumérské“ sklepy, v nichž vyráběli pečlivě promyšlené vůně, aby pak mezi sebou mohli soutěžit ve vynalézavosti a fantazii.

„Voňavý dvůr“ Ludvíka XV. předznamenal revoluci parfumerie. Kompozice parfémů byly stále složitější. Pod vlivem významných parfumérů jako byl Dejean a Fargeon byly tak zvané „fauve“ (živočišné) vůně, které dříve obsahovaly jen 2-3 základní ingredience nebo „základní noty“, obohaceny o drahé a složité květinové bukety zvané „mille fleurs“, tisíce květů, které se časem staly „notami srdce parfému“. „Svrchní noty“, tj. ovocné esence a především „éterický olej z květů hořkého pomerančovníku Neroli“, byly v této době již díky Marii Anně de La Trémoille, princezně z Neroli, která byla jejich velkou propagátorkou, známy a králem Ludvíkem XV. a jeho favoritkou markýzou de Pompadour velmi oblíbeny.

V roce 1743 si král, který kromě parfumerie miloval také koně, objednal u známého sochaře Guillauma Coustou výzdobu svého oblíbeného Château de Marly sochami koní. Za 2 roky bylo hotovo a před zámkem byla umístěna dvě velkolepá sousoší z carrarského mramoru zobrazující vzpínající se koně a jejich krotitele. Později byly sochy nazývané „Koně z Marly“ (Les Chevaux de Marly) převezeny do Paříže na Elysejská pole a následně do Louvru. V současné době jsou u zámku v Marly umístěny kopie soch. 

Sochař Coustou čerpal inspiraci a kreslil skici koní bezprostředně v královských konírnách, přičemž hlavním „modelem“ mu stál čistokrevný arabský plnokrevník Godolphin, kterého králi Ludvíku XV. daroval vládce Tunisu. 

Parfums de Marly

Parfums de Marly

Parfuméři Parfums de Marly.

Dnes francouzská niche značka Parfums de Marly svými vůněmi odkazuje na dávno uplynulé časy, přepych a velkolepost francouzského královského dvora, lesk a eleganci dam a kavalírů a divokou krásu a nespoutanost ušlechtilých koní. Parfuméři společnosti pomyslnou neviditelnou nitkou spojují historii se současností, když svá díla nazývají jmény nejlepších koní z královských koníren.

Výběrová parfumerie Parfums de Marly není jen daní tradicím, nýbrž i přísně prověřenými a profesionálně zkomponovanými vůněmi. Mnohaleté zkušenosti parfumérů, bohaté znalosti z oblasti skladby vůní a jejich komponentů, umožňují společnosti vytvářet opravdová umělecká díla. S parfumérským domem v minulosti úzce spolupracovali nejvýraznější a nejkreativnější parfuméři současnosti, mezi nimi například Francis Deleamont, Michele Saramito, Olivier Pescheux, Jacques Flori, Hamid Merati-Kashani, Sidonie Lancesseur, Nathalie Lorson, Fabrice Pellegrin, Quentin Bisch a další neméně známí mistři.

Parfémy Parfums de Marly.

Parfémy Parfums de Marly jsou klasickým příkladem niche výběrové parfumerie. K tvorbě vůní jsou používány vzácné a hodnotné přírodní ingredience. Parfémy se vyznačují vysokou koncentrací éterických olejů, což zajišťuje jejich dlouhou výdrž a aromatickou stopu. Kromě toho začínají noty parfémů časem znovu ožívat s novou intenzitou a na pokožce každého jedince voní trošku jinak, čímž zdůrazňují jeho neopakovatelnou individualitu. V arsenálu vůní je zastoupena široká škála aromat. Muže zcela jistě zaujmou luxusní dřevité, kořeněné nebo fougèrové vůně, ženám jsou určeny okouzlující květinové, ovocné a zelené kombinace. Vůně této značky jsou zastoupeny několika kolekcemi, které se vyznačují vytříbeností a šarmem, jsou vskutku ztělesněním tradic a ušlechtilosti tak, jak je vnímáme v současnosti.

Parfums de Marly

Parfums de Marly

Umělecké kompozice parfémů.

Vůně Parfums de Marly, uvězněné v masivních pravoúhlých mužských flakonech nebo elegantních, gravírovaných dámských flakoncích s pozlaceným víčkem, navozují pocit opravdu prestižního parfému. Jsou elegantním doplňkem životního stylu úspěšného člověka. Vyzařují sebejistotu, solidnost a rozhodnost. Jsou určeny obdivovatelům a znalcům přepychu, milovníkům života, zábavy a potěšení. Složité, vrstevnaté a stylové kompozice parfémů Parfums de Marly zdůrazní vysoký status, nezpochybnitelný vkus a individualitu svého majitele.

Méně
Produkt byl přidán do seznamu přání

Tento web používá cookies

Cookies používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze našeho provozu. Sdílíme také informace o vašem používání našich stránek s našimi sociálními partnery, reklamními a analytickými partnery, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili z vašeho využívání jejich služeb.