Seznam produktů podle značky M.Micallef

M.Micallef

Firma M.Micallef byla založena v roce 1996 v Grasse, jednom z nejmalebnějších míst na Azurovém pobřeží Francie. V místě, kde panuje atmosféra nabitá inspirací a ponoukající k tvůrčí činnosti. Již krátce po svém vzniku dokázala společnost zaujmout významné místo mezi nejlepšími niche světovými značkami. Geniální schopnosti tvůrčího svazku manželů Martine Micallef jako designérky a umělkyně a Geoffrey Nejmana jako finančníka a parfuméra se projevily v celé své kráse. Velkolepé vůně firmy, rozlévané do ručně dekorovaných flakonů, jsou opravdovými uměleckými díly, pravým ztělesněním francouzského přepychu“ a právem si vydobyly oblibu po celém světě.


Micallef

Historie značky M.Micallef.

Parfumérský dům Maison Micallef je jedním z bezpodmínečných lídrů mezi výrobci selektivní parfumerie nejvyšší kvality a jednou z nejoblíbenějších značek ctitelů niche parfumerie. Za výchozí bod založení firmy lze považovat seznámení dvou umělecky založených a velmi talentovaných osobností, které se odehrálo začátkem 90. let 20. století v malém, ale přesto velmi známém městečku poblíž Francouzské riviéry. Bylo to města Grasse, nekorunované hlavní město světové parfumerie. Sama aura tohoto místa je plná půvabu, romantiky a samozřejmě lásky, jíž vše krásné na tomto světě vděčí za své zrození. Stejně tak je i Maison Micallef plodem lásky a vášně charismatického Geoffrey Nejmana a křehké Martine Micallef. Krátce poté, co se do sebe tito dva zamilovali a zjistili, že i jejich tvůrčí pohled na svět je podobný, začali přemýšlet o výrobě exkluzivních parfémů. On v roli vynálezce a tvůrce vůní, ona pak v roli umělkyně uzavírající jeho olfaktorickou symfonii do zvlášť navržených a vlastnoručně dekorovaných flakonů. Jejich city, emoce a radost ze života se odrážejí v každé jimi stvořené vůni.

Geoffrey Nejman v minulosti zastával funkci finančního ředitele v jedné francouzské parfumérské společnosti v Grasse, ale zároveň ho vždy přitahoval svět vůní, pro nějž měl cit a výborně vyvinuté olfaktorické schopnosti. Právě to mu později umožnilo stát se parfumérem, když jednoho dne pochopil, že tyto jeho vlastnosti jsou „darem shůry“ a rozhodl se zanechat své předchozí práce a plně se ponořit do světa vytváření libých vůní. Martine Micallef byla majitelkou kosmetického salonu a veškerý svůj volný čas věnovala své dávné lásce k designu, malířství a sochařství. Měla vynikající cit pro krásu a neuvěřitelně vytříbený vkus, které jí později umožnily vytvářet elegantní flakony na parfémy. Přesně takové, aby již při pohledu na ně vyvolávaly předtuchu velkoleposti parfému uvnitř, ještě před tím, než se tento boží nektar jako jemný mráček rozptýlí z rozprašovače.

V současnosti Geoffrey a Martine žijí v Grasse a společně pracují na své touze uvést do života parfumérská umělecká díla. Jejich láska a vášeň v kombinaci s krásou a půvabem nejenom zdejších míst, ale celého Azurového pobřeží, jsou ideálním zázemím pro tvůrčí činnost jednoho z nejluxusnějších parfumérských domů na světě. Pár také velice rád cestuje, zvlášť po Blízkém východě, kde čerpá inspiraci pro vlastní vůně.

Parfums de Marly


Micallef

Filozofie M.Micallef.

Základem filozofie značky M.Micallef je avantgardní idea doplnit obraz exkluzivních a selektivních parfémů důstojným „rámem“ ve formě unikátních flakonů, které jsou ručně dekorovány a zdobeny krystaly. „S vášní a láskou pracujeme na tom, abychom vytvořili slitinu umění a vůně,“ říká Martine Micallef.

Jedním z hlavních důvodů, proč jsou vůně značky M.Micallef vysoce ceněny jak milovníky parfumerie, tak i profesionály v oboru, je skutečnost, že společnost využívá hlavně suroviny přírodního původu, vysoce kvalitní ingredience a originální a osobité metody jejich kombinování. Přednost je dávána květinovým a ovocným esencím, éterickým olejům, extraktům vzácných druhů bylin, keřů a stromů, afrodiziakům. „Právě z toho důvodu,“ říká Geoffrey, „že kompozice obsahují vysoký podíl přírodních látek, je jejich cena poměrně vysoká, protože za kvalitu se prostě platí. Za to však mají přírodní složky příznivý vliv na člověka, harmonizují jeho náladu a vnímání okolního světa.“

Madam Martine a její parfuméři.

Vyprávění o M. Micallef by nebylo úplné, pokud bychom nezmínili jednu osobu, která hrála a stále hraje velmi důležitou roli v historii a rozvoji společnosti. V roce 2019 se Martine k této osobě vyjádřila: „Obdivujeme našeho parfumérského gurua. Náš „nos“ Jean-Claude-Astier s námi spolupracuje posledních 22 let a s lehkostí a zručně nám pomáhá realizovat naše nápady. Tento známý parfumér se k nám připojil hned poté, co jsme začali na naší značce pracovat a velice brzy se v rámci tvůrčího svazku s Geoffreyem stal „architektem vůní“ produktů M. Micallef. Úkolem Jean-Clauda-Astiera v tomto duetu je přivést kompozici k dokonalosti. Později se Jean-Claude účastnil také vývoje většiny vůní pro parfumérský dům. Jean-Claude-Astier je jeden z mála parfumérů, kteří dokáží pracovat s klasickými arabskými vůněmi tak, aby působily naprosto autenticky. Výborně se mu daří vytvářet komplikované orientální vůně, které jsou srozumitelné všem milovníkům parfumerie.“

Ve společnosti pracují i další noví a mladí parfuméři, kteří se objevili na současném parfumérském obzoru – talentovaní, energičtí a plní nových extravagantních nápadů.

Parfums de Marly


Micallef

Poklady parfumerie.

Parfumérský dům M.Micallef vyrábí unikátní, přepychová a nádherná díla. Parfémy M.Micallef jsou okouzlující kombinací božské vůně a umění, stylových, úchvatných vůní a elegantních flakonů. Každý flakon M.Micallef je vlastně malým uměleckým projektem. Může být ozdoben skleněnými imitacemi drahokamů, leštěným dřevem nebo opravdovými hodinami, které odpočítávají okamžiky štěstí.

Tato značka je jedním z nejváženějších zástupců francouzské Haute Parfumerie, vyznačuje se výjimečnou kvalitou, nádhernými aromatickými kompozicemi a exkluzivními sběratelskými flakony. Parfémy značky jsou vzorem kvality a prestiže niche parfumerie a parfumerie „high-end“.

Atraktivní vůně značky М.Micallef dodají svému majiteli šarm a neodolatelnost, smyslnou přitažlivost a půvab. Mezi znalci parfumerie jsou tyto vůně považovány za vůně pro vyvolené. Výrobky značky M.Micallef jsou synonymem francouzského přepychu a prodávají se v mnoha obchodních domech a vlastních buticích M.Micallef po celém světě.

Méně
Produkt byl přidán do seznamu přání

Tento web používá cookies

Cookies používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze našeho provozu. Sdílíme také informace o vašem používání našich stránek s našimi sociálními partnery, reklamními a analytickými partnery, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili z vašeho využívání jejich služeb.