Seznam produktů podle značky Mancera

Mancera

Parfumérskou značku Mancera založil v roce 2008 v Paříži známý parfumér Pierre Montale na zakázku společnosti „Al Аthar“, jednoho z nejvýznamnějších distributorů elitní parfumérie v zemích Perského zálivu. Navrhování parfémů se samozřejmě Pierre Montale také sám aktivně účastnil. Jeho hlavním záměrem bylo stvořit silné, koncentrované a dlouhotrvající vůně, které by uspokojily nároky a vkus orientálních milovníků parfumérie se zájmem o kombinování vůní Orientu s elegancí a vytříbeností Západu, stejně jako vkus evropských ctitelů intenzivních orientálních vůní. Tento záměr se Pierrovi podařilo brilantně zrealizovat.


Mancera

Historie značky Mancera.

V roce 2008 se majitel společnosti „Al Athar“ obrátil na skupinu designérů a parfumérů, v níž byl i Pierre Montale, který byl již tehdy dobře znám díky své kolekci Montale, s nabídkou na založení nové značky art (niche) parfumérie. Ve stejném roce Pierre Montale založil parfumérský dům Mancera, čímž zahájil éru unikátní spolupráci slavného otce a dcery. V roce 2017 se Amélie stala uměleckou ředitelkou parfumérského domu Mancera a začala se aktivně zabývat propagací tohoto projektu. V rodinném duetu představuje Pierre vášnivého cestovatele po zemích Orientu, obrovskou studnici vědomostí, kterých nabyl v nejtajnějších koutech ateliérů a dílen místních parfumérů, zatímco Amélie je fotografkou a talentovanou umělkyní s vlastním názorem a pohledem na svět, obdivovatelkou stylu art deco a milovnicí kvalitních vůní, kolem nichž se již od útlého dětství s otcem pohybovala. Čistota olfaktorického designu s přísnou geometrií grafického umění se postupně v průběhu jejich spolupráce slévají do jednoho a transformují se do podoby velkolepých elixírů a křišťálových flakonů, které se stávají uměleckými díly vyvolávajícími nadšení a úspěšně odolávajícími vrtkavosti času. Tato rodinná tvůrčí činnost je ztělesněním synestetického, vizuálního a olfaktorického tance, dobrodružného putování až do hloubi vzdálených a exotických zemí. Až tam, kde se rodí mýty a za obzorem se píše budoucnost. Pro uměleckou činnost Pierra a Amélie Montaleových je typická západní a orientální inspirace, která se odráží ve všech parfémech značky Mancera.

Koncepce značky Mancera – na křižovatce Orientu se Západem.

Již od samého počátku vzniku značky byla její filozofie založena na snaze vytvářet intenzivní a poměrně koncentrované orientální parfémy, které zaujmou nejenom současnou arabskou klientelu, jež se v poslední době stále více přiklání k vůním v západním stylu, ale také evropské milovníky orientálních parfémů. Proto se parfémy značky Mancera zcela záměrně liší od typických orientálních vůní a nabízejí brilantní olfaktorickou symbiózu.

Parfumérská kolekce reprezentuje estetické a duchovní putování po zákoutích vlastních skrytých přání a tužeb. Pečlivě vybrané a promyšleně zkombinované cenné a vzácné složky tvoří neprobádaný a nádherný svět – svět kouzelných a exkluzivních parfémů, elegance a vkusu, tajných přání a neskrývané smyslnosti. Specifické a velmi exotické parfémy Mancera, navržené syntézou unikátních ingrediencí a často v sobě snoubící zdánlivě neslučitelné, okouzlují vskutku živočišnou a smyslnou přitažlivostí. 

Mancera

Mancera

Inspirace v art-deco.

Mancera představuje ve svých parfémech typicky francouzskou estetiku excentrické a jedinečné parfumérie, jež je výsledkem inspirace a perfekcionismu parfuméra. Pierre Montale zamýšlel vytvořit ideální parfumérskou kolekci, která by vyvolávala asociace s čistotou dokonalé vůně, propracovaností a krásou flakonů a elegancí jejich vzorů. Pierre dokázal parfumérskou tvorbu obohatit o svůj pohled na francouzskou eleganci. Jeho tvorba je typická vlastním chápáním barev a tvarů, realizací flakonů ve zdobném a orientálním stylu, čehož je dosahováno použitím vzácných materiálů a technik jako jsou pozlacování, využití kůže, perletě, vzácného dřeva makasarského ebenu. Solidní a těžké skleněné flakony značky Mancera jsou syntézou moderny, neoklasicismu a zdobného a záhadného stylu art deco. Jsou vyrobeny z křišťálu italským výrobcem Luigim Bormiolim.

Není žádné tajemství, že Pierre Montale chtěl vždy své dvě značky spojit, aby se s milovníky a znalci parfumérie mohl podělit o radost z uvedení jeho „olfaktorického orientálního snu“ do života. Počínaje květnem roku 2015 je kolekce parfémů Mancera zastoupena také v přepychovém butiku Montale nedaleko Elysejských polí a obdivovatelé tvorby mistra parfuméra tak mají možnost se seznámit se všemi jeho odvážnými a autorskými díly na jednom místě. Místě, které je plné strhujících zážitků, které vás přenesou na dobrodružnou cestu po krásách a zázracích kouzelného světa parfumérie podle Pierra Montale.

Méně
Produkt byl přidán do seznamu přání

Tento web používá cookies

Cookies používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze našeho provozu. Sdílíme také informace o vašem používání našich stránek s našimi sociálními partnery, reklamními a analytickými partnery, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili z vašeho využívání jejich služeb.