Naše společnost, náš internetový obchod i naše specializované obchody s parfémy v České republice vám Vám pomohou při výběru parfému. Níže naleznete užitečné informace, které Vám volbu usnadní.

Výběr  vůní totiž vůbec není tak jednoduchý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Vždyť vybraná vůně se stává částí nás samotných a zpravidla právě tento výběr dotváří náš image a dělá ho neopakovatelným. Pro začátek nabízíme pár rad, které Vám mohou pomoci s výběrem. Začneme klasifikací parfumářských výrobků. Jejich složení je prakticky identické, jedná se různě koncentrovaný líh a směs vonných látek, rozdíl je pouze v poměru použitých látek.


Fragrance concentration

KOLÍNSKÁ VODA - Eau De Cologne (EDC) – 2-4% vonných látek v 70-80% lihu.

TOALETNÍ VODA - Eau de Toilette (EDT) - 5-15% vonných látek v 85% alkoholu, trvající 2–3 hodiny. Pouze v této koncentraci existuje velké množství vůní, zejména pro pánské vůně. Porovnáme-li toaletní potřeby a parfémy stejné značky, má toaletní potřeby řadu nevýhod, špatnou výdrž, méně intenzivní zápach, ale samozřejmě má své vlastní výhody, jako je skutečnost, že je k dispozici a je vyráběna v různých velikostech (od 30 do 100) ml).

PARFÉMOVANÁ VODA - Eau De Parfum (EDP), Parfum De Toilette (PDT) - 15-20% vonných látek v 90% alkoholu, trvající 3-5 hodin a déle. V současnosti je voňavkářská voda nejoblíbenějším typem voňavkářských výrobků. Vyznačuje se nejlepším poměrem ceny a kvality. Koncentrace je vyšší než u toalety a cena je nižší než u parfumerie. Pro většinu výrobců je tento typ produktu základní, protože jen velmi malé množství z nich uvolňuje aroma ve formě parfémů.

PARFÉM - Parfum, Extrait - 20-30% vonných látek v 90% alkoholu, trvající 5-10 hodin nebo více. Vrchol pyramidy. Vzhledem ke zvýšenému obsahu extraktu mají mnohem silnější aroma, které vydrží mnohem déle. A protože se zázraky nestávají, jejich cena odpovídá této kvalitě.


Díky této klasifikaci je vše víceméně jasné a pochopitelné, takže pojďme k další otázce, která, pokud znáte správnou odpověď, nám pomůže při výběru parfémů. Je nezbytné nejprve objasnit, jaké jsou vaše osobní preference. Nakonec je svět vůní tak bohatý a rozmanitý, že budete potřebovat spoustu času na nalezení dokonalé vůně, vůně, která bude v harmonii s vámi. Odborníci doporučují nezkoušet více než 5 - 6 příchutí najednou. Proto je vhodné mít představu o tom, kterou kategorii (nebo kategorie) vůní preferujete. To vám umožní omezit váš výběr a zvýšit pravděpodobnost, že se nebudete mýlit. A pokud již s jistotou víte, co chcete, protože je to váš osobní vkus, individuální styl, vaše vnímání, intuice a očekávání, pak vítejte v našich specializovaných obchodech s parfémy v České republice i v našem internetovém obchodě... A pokud jste člověk, zkuste také vzít v úvahu názory svého partnera nebo kolegů.

A ještě jedna maličkost. Než odjedete do některého z našich obchodů, nepoužívejte parfémy ani jiné aroma, budete citlivější na nové aroma.


Představte si tedy, že jste v parfumerii...

Pro vyzkoušení chutí vám obvykle nabídnou testovací proužky. Je to pohodlný způsob, jak ochutnat vůni, ale pouze na začátku vašeho výběru. Na jednotlivé proužky, které se vám budou líbit, aplikujte zápach a vůně. Nespěchejte a nikdy nesledujte pouze počáteční čichové pocity, protože různé příchutě mají podobné, protože obsahují hodně alkoholu. Nechte proužek odpočívat po dobu 8 až 10 minut, dokud se nevytvoří plný, ale ne konečný rozsah aroma, dotknete se nejen horních tónů aroma, ale také středu, dna aroma a základny. Je možné, že budete vzácným šťastlivcem, který se po prvním dechu bude cítit blaženě. Seznámení s vůní pomocí testovacích proužků je velmi podobné seznámení s osobou prostřednictvím online datování. Skutečná esence vůně pro vás, Stejně jako skutečné vlastnosti a vlastnosti člověka, se neotevře, dokud nebudete cítit pokožku a nepříznivě na ni působit, protože chemické procesy na jejím povrchu ovlivňují povahu odpařování parfémů. Vůně stejného parfému se může u různých lidí lišit a často se může výrazně lišit.

testovací proužky

Nezapomeňte také, že aroma reaguje na teplo pokožky, což přispívá k jejímu vývoji, proto je důležité ji aplikovat na správných místech. Nejlepší místa jsou oblasti za ušima, chrámy, zápěstí, loketní otvory, drážka mezi hrudníky a spodní část břicha. Samozřejmě, že ne všechna místa stojí za vyzkoušení v obchodě. Vůně stejného parfému se může u různých lidí lišit a často se může výrazně lišit. Nezapomeňte také, že aroma reaguje na teplo pokožky, což přispívá k jejímu vývoji, proto je důležité ji aplikovat na správných místech. Nejlepší místa jsou oblasti za ušima, chrámy, zápěstí, loketní otvory, drážka mezi hrudníky a spodní část břicha. Samozřejmě, že ne všechna místa stojí za vyzkoušení v obchodě.

Všímejte si také toho, jaký typ parfumérského výrobku jste vyzkoušeli, zda se jednalo o toaletní vodu, parfémovou vodu nebo parfém. Různé typy se totiž liší svou intenzivností a výdrží, a někdy také charakterem vůně.

Když testujete novou vůni, dejte jí několik minut, aby se pomalu a postupně rozvinula. Neroztírejte ji hned po nanesení, nechte ji ožít na Vaší pokožce a vypařit se přirozeným způsobem. Pamatujte, že velmi důležité je nespěchat! Procházejte se obchodem, projděte se po ulici. Dá Vám to možnost zhodnotit výdrž vůně, kromě toho na svěžím vzduchu se může parfém projevit jinak, než v uzavřeném prostoru. Pamatujte, že si vybíráte nikové parfumérské výrobky. Pokud se Vám zdá, že aroma je pro Vás příliš neobvyklé nebo se Vám v prvním okamžiku nelíbí, nezavrhujte ho hned, dejte mu a také sobě ještě jednu šanci a je dost dobře možné, že za několik minut na Vaší pokožce rozkvete.

Veliké vůně lze poznat právě podle toho skoro fyzického šoku, který člověk zažívá při prvním seznámení s nimi. Nebojte se možného šoku při seznámení s radikálně novou vůní. Nechte ji odležet, uklidnit se a je možné, že se stane Vaší oblíbenou! Může to však být i přesně opačně, kdy po vyzkoušení vůně objevíte noty, která Vám osobně nebudou příliš sedět. Proto nechce vůni definitivně se rozvinout, zvykněte si na ni, vciťte a zaposlouchejte se do ní, a pokud jste s ní plně srostli a jste s ní spokojeni, je to přesně ta VAŠE, VAŠE VŮNĚ! Ale nikdy se nespokojujte s vůní, která Vám, přestože jen trošičku, nedělá dobře, nebo Vám subjektivně nesedí, vždyť je tolik jiných ve světě vůní…

A když už jste si vybrali tu správnou vůni, naučte se ji i správně nosit. Vůně mohou a měly by být různé v závislosti na věku, ročním období a dokonce i denním období. U mužů je vše více univerzální, přestože i u nich platí určitá pravidla, ale dané rady se opravdu týkají spíše žen.

Vůně by se měly nanášet podle toho, jaké je denní období. Ranní vůně by měly být nenápadné, něžné a měkké, přes den můžete používat radostné a osvěžující, vůně oceánu, květinové, ovocné, citrusové a večer přichází čas si obléknout vůně smyslné, vášnivé, s výraznými notami musku a ambry, složitější vůně, trpké, odolné, vůně, co Vás zahalí do voňavého závoje.


vůně v závislosti na ročním období

Vaše vůně se může měnit také v závislosti na ročním období. V teplém ročním období jsou logické lehké vůně, v zimě pak těžší. Na jaře a v létě toužíme po svěžesti, proto i vůně je potřeba tomuto přání přizpůsobit – citrus, vůně moře, trávy, a na podzim a v zimě pak výraznější a silnější.

Při výběru vůní je potřeba se řídit také věkem. Mladé dívky dávají přednost lehkým a sladkým kompozicím, starší dámy pak klasičtějším vůním, orientálním, květinovým, chyprovým.

Ujistit se o správnosti Vaší volby Vám pomohou Vaše vlastní pocity. Správně vybranou vůni nanesenou ve střídmém množství nebudete na sobě cítit. Vámi vybraný parfém ucítíte pouze v první den Vašeho seznámení s ním, následně si na Vás zvykne a Váš organismus ho bude přijímat jako něco zcela přirozeného. V tomto ideálním případě se začnete nevědomky zabývat rozdáváním dobra a lásky a radovat kolemjdoucí Vaší dobrou náladou, světlem, energií a libou vůní, kterou vyzařujete.

Samozřejmě, že výběr vlastní vůně není věc snadná a vyžaduje čas a určitou dávku úsilí. Ale když už jednou správně vyberete, budete rozdávat a šířit kolem sebe kouzelné, podmanivé vůně, radovat sebe a rozdávat pozitivní emoce ostatním.


Vyzkoušejte celou kolekci vůní, zkuste pokaždé najít vůni, která by odpovídala Vašemu pohledu na život a hodila se k Vašemu momentálnímu rozpoložení. Nebuďte konzervativní, netrvejte na jedné vůni, zkoušejte, hledejte, nebojte se změn. Využijte jakoukoliv možnost seznámit se s něčím novým a zajímavým. Vždyť okusiv něco nového, můžete to nejenom úspěšně začít využívat, ale i s fantazií a smyslem pro harmonii spojit s něčím dávno známým a oblíbeným, přidat svému image nové barvy. Na návrat k tradici není nikdy pozdě a nová vůně je jako nová láska, přinese Vám nejenom nové zážitky a emoce, ale i radost do života.

Pokud se chcete osobně seznámit s vůněmi, které nabízí náš internetový obchod v České republice, naleznete nás v Karlových Varech a již velmi brzo také v Praze.

Produkt byl přidán do seznamu přání

Tento web používá cookies

Cookies používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze našeho provozu. Sdílíme také informace o vašem používání našich stránek s našimi sociálními partnery, reklamními a analytickými partnery, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili z vašeho využívání jejich služeb.