Seznam produktů podle značky Montale

Montale

„Parfémy jsou přírodní a živou substancí, v níž stále probíhá proces macerace. Zakoupená vůně bude po celou dobu svého skladování nabírat na síle a výraznosti. Čas a macerace jsou tajemství elixíru,“ říká Pierre Montale.

Montale je jedním z nejpopulárnějších a nejneobyčejnějších parfumérských brandů na světě. Jeho zakladatel Pierre Montale pracoval po dlouhou dobu v Saudské Arábii, úspěšně navrhoval parfumérské poklady pro „vyvolené“. Po svém návratu do Evropy veškeré své zkušenosti s orientálním experimentováním využil při navrhování originálních parfumérských kompozicí, jejichž unikátnost skví v tom, že v jejich složení mistr parfumér použil vzácné a hodnotné složky s hlavním důrazem na agarové dřevo, které sám nazývá „dřevem bohů a královským elixírem“. Originální flakony značky jsou vyrobeny z hliníku. Traduje se, že tyto vůně mají afrodiziakální účinky.


Pierre Montale

Montale – dobrodružná cesta mezi Orientem a Západem.

Osud byl Pierre Montalovi příznivě nakloněn, když se parfumér začátkem století ocitl na Arabském poloostrově. Inspirovaný krásou a tajemnem záhadného Orientu, dokázal Pierre pečlivým studiem starodávných receptů postupně zdokonalovat svůj parfumérský um a schopnosti, až dosáhl dokonalosti a plně se realizoval při výrobě a experimentování se zázračnými olfaktorickými kompozicemi výhradně z drahých a vzácných přírodních ingrediencí.

Když se v roce 2003 vrátil do své rodné Francie, založil mistr parfumér vlastní parfumérský dům a uvedl na trh první voňavá díla pod vlastní značkou. V okouzlujících a velmi neobvyklých parfémech Montale se snoubí živý temperament, síla a přepych Orientu s půvabem a elegancí Západu. Milovníci parfumérie si parfémy Pierra oblíbili kvůli neobvyklé kombinaci orientálních kořeněných vůní a extraktů vzácných rostlin a druhů dřevin. Estéti a znalci všeho krásného pak vysoce oceňují neobvyklé a originální flakony vyrobené z hliníku, které chrání zázračné vůně před škodlivým vlivem slunečních paprsků.

Montale – nový zvuk starých not.

Z řady nejoblíbenějších parfémů Pierra Montale se bezpochyby vymykají vůně na bázi agarového dřeva (oudu) – hlavní ingredience tradiční orientální parfumérie. S největší pravděpodobností v současné době nelze nalézt jiný parfumérský dům, který by tak důsledně využíval právě tuto surovinu a nabízel by tolik vůní na bázi oudu, jako Montale. Oud je olej získávaný destilací pryskyřice stromu Aquilaria Agallocha, která se tvoří v důsledku obranné reakce stromu na napadení parazitickou houbou. Právě tento olej se používá jako příměs do vykuřovacích směsí a při výrobě parfémů. Pierre Montale, ohromený nekonečnou variabilitou oudu a možnostmi jeho kombinování, se stal prvním evropským parfumérem, který mu věnoval tolik pozornosti a vyrobil z něj více než stovku nadčasových vůní.  

Unesený krásou růží, které jsou podle názoru mnoha odborníků společně s oudem jednou z nejklíčovějších složek v parfumérii, přidává Pierre Montale pro zvýšení smyslnosti a originality do svých kompozic různé druhy růží z Francie, Bulharska, Turecka, Indie, Saudské Arábie. Jejich něžná, výrazná a snadno rozpoznatelná vůně mu asociuje vůni skutečných orientálních zahrad.

Montale

Montale

Mnoho prostoru ve vůních značky dostává také vanilka. Její mámící, smyslná a intimní vůně má v orientální parfumérii své tradičně nezastupitelné místo. Montale nabízí více než 10 vůní na bázi Bourbonské vanilky (vanilky z Madagaskaru), která je považována za nejkrásnější na světě.

Pierre Montale si také velmi považuje a často při své tvůrčí činnosti využívá květy pomerančovníku, jasmínu a tuberózy. Jsou nositeli slunce a světla a kompozicím přidávají na hloubce, sytosti a nekompromisní ženskosti. Většinou jsou všechny rostliny pěstovány v Grasse – městě, které je kolébkou parfumérie. V ušlechtilých parfémech značky lze často zaznamenat vůni bergamotu a dalších citrusových plodů, jahod, ostružin, malin, liči, které jsou taktéž důležitými složkami parfumérie Montale. Ovoce dodává vůním na sladkosti, kyselosti, svěžesti a pomáhá vytvářet smyslné a sexy vůně jak pro muže, tak i pro ženy. A samozřejmě, že nezaměnitelnými složkami v parfémech Montale jsou také fascinující a okouzlující pižmo, ambra, pačuli, vetiver a santalové dřevo, aromata sama o sobě, která několikanásobně zintenzivňují vnímání ostatních složek.

Montale – mistrovská díla inspirovaná krásou Orientu.

Unikátnost uměleckých děl francouzského mistra parfuméra spočívá v tom, že parfémy Montale připomínají orientální attary – tradiční arabskou parfumérii, která neobsahuje alkohol, ale pouze směsi různých aromatických olejů. Překrásně se sžívají s pokožkou a velmi různorodě a individuálně se postupně otevírají.

Velkolepé vůně Montale učinily ze značky jednoho z nejuznávanějších lídrů niche parfumerie a jsou zaslouženě milované ctiteli parfumerie. Pánské parfémy jsou symbolem přepychu, vysokého statusu a vytříbeného vkusu, zní stylově a ušlechtile, snoubí se v nich královská majestátnost s aristokratickou vznešeností. Parfémy vyrobené pro zástupkyně krásnějšího pohlaví jsou oslavou vybranosti, půvabu, grácie a přepychu, které fascinují, vábí a vytváří neuvěřitelně smyslný obraz.

Parfémy Montale jsou unikátním smyslovým ponořením se do světa olfaktorické dokonalosti s očima přimhouřenýma nadšením.

Parfums de Marly
Méně
Produkt byl přidán do seznamu přání

Tento web používá cookies

Cookies používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze našeho provozu. Sdílíme také informace o vašem používání našich stránek s našimi sociálními partnery, reklamními a analytickými partnery, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili z vašeho využívání jejich služeb.